

SPOTKANIA EKOLOGICZNE: WARZYWNIK NA MEDAL
Czas na spotkanie pełne zieleni, wiedzy i inspiracji ogrodniczych! Zapraszamy na ekologiczny warsztat pt.: „Warzywnik na medal”, który odbędzie się 16 maja (sobota) na terenie ROD im. M. Jackowskiego przy ul. Wspólnej 58 w Poznaniu. W formie spaceru po ogródkach, spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie jak dbać o rośliny w sposób naturalny i efektywny. Spacer rozpoczniemy przy Restauracji „Na Wspólnej” o godzinie 11:00 i potrwa około 2 godzin. Wydarzenie ma charakter otwartego spotkania dla wszystkich zainteresowanych – zarówno działkowców jak i okolicznych mieszkańców.
Podczas wydarzenia poruszymy najważniejsze zagadnienia związane z uprawą warzyw, m.in.: jak zadbać o dobrą jakość gleby w warzywniku, jak rozpoznawać i naturalnie zwalczać choroby warzyw, w jaki sposób zasilać rośliny w trakcie sezonu, czy i jak można odratować glebę po chorobach, takich jak zaraza ziemniaczana.
Spacer poprowadzi dr inż. Tomasz Spiżewski – ekspert z zakresu warzywnictwa, związany z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Jego wieloletnie doświadczenie naukowe i praktyczne obejmuje m.in. agrotechnikę warzyw polowych, ze szczególnym uwzględnieniem nawadniania oraz nawożenia. Autor licznych publikacji, chętnie dzielący się wiedzą w przystępny i inspirujący sposób. To świetna okazja, by zdobyć praktyczne wskazówki, zadać pytania ekspertowi i spędzić czas w zielonym otoczeniu.
Widzimy się 16 maja (tj. sobota) w godzinach 11:00–13:00 na ROD im. M. Jackowskiego przy ul. Wspólnej 58.
Wstęp wolny – dołącz do nas i odkryj jak stworzyć własny warzywnik na medal! I jeszcze jest szansa na zdobycie nagród podczas spotkania!



