Skip to main content

KULTURALNY WILDECKI KLUB SENIORALNY

SCHRON TRZECIEGO WIEKU

W Schronie Kultury Europa od zawsze dużą i silną grupę stanowili seniorzy i seniorki. Są naszymi stałymi bywalcami i bywalczyniami. Często nam pomagają w przeróżnych pracach, kiedy nam brakuje już rąk lub po prostu dana czynność jest ich pasją. Podczas śpiewanek dbają wzajemnie o to, aby każdy otrzymał ciepłą kawę lub herbatę, a nasz Topolowy Fyrtel jest pełen pięknych i zadbanych roślin dzięki ich codziennym wysiłkom.

KWKS STW

Czas na kulturę w Wildeckim Klubie Senioralnym

Za nami już kilka lat działalności Wildeckiego Klubu Senioralnego “Schron Trzeciego Wieku”. Powstał on z potrzeby organizacji czasu dla najstarszych mieszkańców i mieszkanek Poznania. A jedną z potrzeb tej grupy społecznej jest chęć dostępu do kultury! Osoby w wieku powyżej 60. roku życia chcą ją tworzyć, chcą jej doświadczać, chcą być jej częścią.

KWKS STW

W tegorocznej edycji przed nami

  • warsztat twórczy z ikonopisarstwa składający się z cyklu spotkań prowadzonych przez Urszulę Ziober,
  • organizacja dancingu, czyli senioralna zabawa taneczna jak za dawnych lat z muzyką graną na żywo w Restauracji „Na Wspólnej”,
  • koncerty, podczas których zagrają Projekt Kobieta oraz MASTERBRASS na Wildzie,
  • wyjścia kulturalne do poznańskich instytucji kultury na wydarzenia artystyczne, między innymi do Kino Muza, Polskiego Teatru Tańca czy Teatru Nowego w Poznaniu.

– Czas na Kulturalny Wildecki Klub Senioralny “Schron Trzeciego Wieku”!

W ramach projektu staramy się tworzyć szeroką i różnorodną ofertę. Znajdują się w niej działania oczekiwane przez seniorów i seniorki, ale także realizujemy nietypowe (mogą nawet wydawać się szalone) pomysły. Jesteśmy przekonani, że seniorzy i seniorki chcą próbować także nowych rzeczy. U nas jest na to miejsce. Daj się przekonać do Kulturalnego Wildeckiego Klubu Senioralnego “Schron Trzeciego Wieku”!

Za projekt odpowiadają: Magdalena Kowalska i Tomasz Szwałek

ZOBACZ RÓWNIEŻ

INNE NASZE PROJEKTY

CIL WIL.DA.SIĘ

CENTRUM INICJATYW LOKALNYCH WIL.DA.SIĘ

WKS – STW

WILDECKI KLUB SENIORALNY "SCHRON TRZECIEGO WIEKU"
SKE

WAŻNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

KIM JESTEŚMY?

Schron Kultury Europa to miejsce, organizacja i ludzie. To przestrzeń otwarta na mieszkańców i ich działania. To stowarzyszenie, które realizuje działania społeczne, edukacyjne i kulturalne. To grupa osób, która czuje, że nie ma nic ważniejszego niż bliskie relacje. Jesteśmy otwarci na piękne i ważne lokalne sprawy. W zakładce O NAS dowiesz się więcej o SKE.

JAK Z NAMI SIĘ SKONTAKTOWAĆ?

Jest kilka możliwości. Możesz przyjść do Schronu Kultury Europa, który mieści się przy ul. Rolnej 24 w Poznaniu. Pamiętaj, że właściwe wejście do nas znajduje się od strony podwórza. Możesz także do nas napisać wiadomość e-mail korzystając z adresu ske@skeuropa.pl lub z formularza kontaktowego. Jeśli chcesz usłyszeć nasz głos, to zadzwoń pod numer 509-102-206. Nie zawsze odbieramy, ale zawsze oddzwaniamy!

JAK PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?

Najlepiej współpracę rozpocząć od wspólnego spotkania i rozmowy przy pysznej kawusi. Działamy z mieszkańcami i twórcami, rozmawiamy z biznesem, robimy cudowne sprawy z instytucjami publicznymi, a najwięcej łączy nas z innymi organizacjami pozarządowymi. O możliwych formach i przykładach współpracy przeczytacie więcej tutaj. Może razem zrobimy coś pięknego i ważnego na poznańskiej Wildzie?

WSPÓŁPRACUJ Z NAMI

Jeśli chociaż przez chwilę przeszła Tobie myśl, że warto z nami podziałać - to znak, że trzeba do nas się odezwać. Nie bój się. My nie gryziemy. Na dowód tego zobacz co robiliśmy z innymi i co możemy zaoferować Tobie. My jesteśmy gotowi do współpracy, a Ty?

Skip to content