Skip to main content

Za nami II zjazd Pracowni Aktywności Lokalnej, który poświęcony był zieleni miejskiej. Podczas dwóch dni warsztatów w Schronie Kultury Europa, dowiedzieliśmy się między innymi na czym polega fenomen miasta klinowego, mapowaliśmy zielone przestrzenie oraz porozmawialiśmy o bioróżnorodności. Wyruszyliśmy także na spacer badawczy po Wildzie by poznać jej zielone zakątki, a weekend zakończyliśmy warsztatem o ekologicznej partyzantce, sadząc przy okazji wierzby, których lokalizacji nie zdradzamy. To nasza słodka i zielona tajemnica!

A tak prezentował się program wildeckiego zlotu:

Dzień I – 11.03.2023 (sobota)

10:00 – 11:30 – warsztat o bioróżnorodności w mieście, prowadzenie: Bartosz Kolenda

11:45 – 13:45 – spacer badawczy po Wildzie, prowadzenie: Koalicja ZaZieleń Poznań

14:15 – 16:15 – konsultacje z ekspertami, prowadzenie: Kamil Jawgiel, Magdalena Garczarczyk

Dzień II – 12.03.2023 (niedziela)

10:00 – 12:00 – warsztat o zieleni w mieście, prowadzenie: Anna Gałecka-Drozda

12:15 – 14:15 warsztat o nieposłuszeństwie ekologicznym, prowadzenie: Sara Grolewska, Anna Gruszka (Dziewczyny w naturze)

14:45 – 15:30 – dyskusja zamykająca II zjazd, prowadzenie: Kolektyw Aktywne Miasto

Więcej o projekcie i kolejnych zjazdach można przeczytać na stronie internetowej: http://www.kolektywaktywnemiasto.pl

Organizatorem Pracowni Aktywności Lokalnej jest Kolektyw Aktywne Miasto — sieć organizacji pozarządowych pracujących na rzecz rozwoju społeczności lokalnych Poznania. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury, a partnerami Stowarzyszenie Zielona Grupa oraz Stowarzyszenie Schron Kultury Europa. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele — Fundusz Regionalny

Zostaw komentarz

Skip to content