Skip to main content

Ładowanie Wydarzenia

DŻEM SESSION

12 sie 2023

Dżem dobry! W UE w ciągu roku wyrzucany jest 88 mln ton żywności wartej 143 mld euro. Niemal połowa Polaków przyznaje, że zdarza się im wyrzucać chleb. Na drugim miejscu są owoce, które marnuje 46 procent z nas. Warzyw wyrzuca 37 procent Polaków. Czas pokazać, że żywność można ratować!

Ruszamy na pomoc mirabelkom, wiśniom i innym owocom, które gniją w miejskiej przestrzeni lub na ROD-ach. Najpierw zbieramy owoce, potem przygotujemy z nich słodkie i słony zapraw – dżemy i chutneye. A na koniec zapraszamy Was na pyszną ucztę dżemową z muzyką na Ziemi Wspólnej, gdzie wystąpi Krzysztof Kuśmierek trio w składzie: Flavio Gullotta (kontrabas), Patryk Matwiejczuk (piano) oraz Krzysztof Kuśmierek (saksofon). Grupa stanowi część poznańskiego składu Unleashed Cooperation, którego muzyka zahacza o odmęty jazzu, wolnej improwizacji i muzyki etnicznej.

To co? Gotowi na dżemobranie? Bo my tak!

Uwaga! Wstęp na wydarzenie wolny, ale ilość smakołyków będzie ograniczona!

Organizatorem Pracowni Aktywności Lokalnej jest Kolektyw Aktywne Miasto – sieć organizacji pozarządowych pracujących na rzecz rozwoju społeczności lokalnych Poznania. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury, a partnerami Stowarzyszenie Zielona Grupa oraz Stowarzyszenie Schron Kultury Europa. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

SZCZEGÓŁY
Data: 12 sierpnia, g. 18:00
Miejsce wydarzenia: Ziemia Wspólna, przy ul. Wspólnej 40
Projekt: PAL – KAM
Prowadzący: Tomasz Szwałek
Kontakt i zapisy:

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
12 sierpnia, 2023
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ziemia Wspólna, ul. Wspólna 40
Skip to content