Skip to main content

WSPÓŁPRACA

SCHRON KULTURY EUROPA

Współpraca z mieszkańcami i twórcami

Wiemy, że to ludzie tworzą miejsca. Schron Kultury Europa nie mógłby istnieć bez Was - mieszkanek i mieszkańców oraz lokalnych twórców i twórczyń.

Zawsze chętnie słuchamy Waszych propozycji do działań i jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. U nas mieszkańcy i mieszkanki od wielu lat mogą realizować inicjatywy oddolne przy naszym wsparciu merytorycznym, rzeczowym a nawet finansowym (jeśli mamy kasę). Z kolei artyści i artystki mogą skorzystać z naszych dużych przestrzeni realizując koncert, pierwszą wystawę lub inny projekt kulturalny.

My się nie boimy zrobić małego kameralnego koncertu debiutującego zespołu muzycznego, napisać wniosek do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego z sąsiadami i sąsiadkami, czy pójść na spacer z nowymi mieszkańcami osiedla. Podejmiemy z Tobą wyzwanie, a Ty…

Podejmij współpracę
SCHRON KULTURY EUROPA

Współpraca z biznesem

Dla nas najbardziej liczy się człowiek. I mamy przykłady na to, że nie tylko my tak myślimy. Z Volkswagen Poznań - Fabryka Samochodów Dostawczych i Komponentów przywróciliśmy do życia na Wildzie duży ekran robiąc plenerowe letnie seanse filmowe. Z Fiberhost. przekonaliśmy seniorów i seniorki, że komputer i Internet to nic strasznego.

W naszym zespole mamy menedżerów i ekspertki w działaniach społecznych, edukacyjnych oraz kulturalnych. Możemy wesprzeć Was w tworzeniu i realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, zgodnie z lokalnymi potrzebami i zasobami. Możemy pomóc w budowaniu relacji z najbliższym otoczeniem.

Wierzymy, że międzysektorowa współpraca partnerska to szansa i przyszłość dla Wildy i dla miasta. My wchodzimy w to na całego, a Ty…

Podejmij współpracę
SCHRON KULTURY EUROPA

Współpraca z instytucjami publicznymi

Ludzka wyobraźnia nie zna granic. My nie wyobrażamy sobie działań bez okolicznych szkół, domów kultury, bibliotek, uczelni wyższych czy rad osiedla. Wszyscy jesteśmy blisko mieszkańców, a razem możemy jeszcze więcej i lepiej!

W szkołach prowadzimy warsztaty edukacyjne z autorską grą DA!SIĘ tłumaczącą rolę wspólnot lokalnych. Radzie Osiedla pomagaliśmy w konsultacjach społecznych dotyczących wildeckiego skweru. Potrafimy zamienić się także w prowadzących zajęcia na uczelni wyższej opowiadając o praktyce badań jakościowych czy pracy z społecznością lokalną.

To tylko drobny wycinek naszych możliwości, a jesteśmy gotowi spróbować nowych rzeczy. Ty możesz nam w tym pomóc. Po prostu…

Podejmij współpracę
SCHRON KULTURY EUROPA

Współpraca z NGO

Was to dobrze znamy. Nikt nie jest tak blisko ludzi jak stowarzyszenia i fundacje. Wiemy, że robicie i tworzycie cudowne rzeczy. Też to robimy, a możemy zacząć wspólnie!

Możliwości mamy wiele. Możemy przygotować projekt edukacyjny, kulturalny, ekologiczny lub społeczny. Pomożemy w organizacji lub współtworzeniu wydarzeń tematycznych. Przed nami szansa na nawiązanie formalnego partnerstwa i wspólne tworzenie projektów grantowych. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem podczas spotkań z NGO’sami.

Z Stowarzyszeniem Młodych Animatorów Kultury i Stowarzyszeniem Zielona Grupa realizujemy wspólny projekt związany z wspieraniem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Centra Aktywności Lokalnej z Wrocławia odwiedziły nas w ramach wizyty studyjnej. Dla pojedynczych wydarzeń udostępniamy naszą przestrzeń innym organizacjom pozarządowym. Jeśli masz pomysł to..

Podejmij współpracę

NASZE PROJEKTY

Wciąż zastanawiasz się co robimy? To może zerknij na nasze projekty. Dowiesz się co obecnie leży nam na sercu i w co wkładamy całą swoją energię. Może znajdziesz w jednym z tych działań swoje miejsce? Ale jeśli po przeczytaniu uznasz, że to nie Twoja bajka, to i tak zaryzykuj kontakt z nami. Jesteśmy otwarci na ludzi i nowe pomysły!

Skip to content