Skip to main content

ZIEMIA WSPÓLNA

IDZIE WIOSNA!

Ziemia Wspólna to nowa, zielona, sąsiedzka przestrzeń przy ulicy Wspólnej 40 w Poznaniu. Powstała ona w drugiej połowie 2023 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Schron Kultury Europa
oraz wildeckich uczestników projektu Pracownia Aktywności Lokalnej – Kolektyw Aktywne Miasto. To miejsce, które w swoich założeniach jest otwarte na wspólne działania społeczne, ekologiczne, edukacyjne i kulturalne. Ten skrawek zieleni użyczył nam Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu na prowadzenie wildeckiego ogrodu społecznego.

ZIEMIA WSPÓLNA. IDZIE WIOSNA!

Wiosną 2024 roku budzimy się

do życia z Volkswagen Poznań

Celem projektu jest kształtowanie postaw i świadomości środowiskowej społeczności lokalnej oraz wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska.

W ten oto sposób na Ziemi Wspólnej na wiosnę urozmaicimy naszą zielono-błękitną infrastrukturę o kompostownik, kosze do segregacji odpadów czy o akumulatorową pompę do podlewania roślin. Stworzymy przestrzeń przyjazną owadom, zwierzętom i bogatą w różnorodną roślinność, a najbliższych sąsiadów zaprosimy do opieki nad grządkami pełnych ziół, kwiatów i warzyw. Przed nami warsztaty zero waste edukujące w zakresie minimalizowania ilości generowanych odpadów. W wielu działaniach pomogą nam zaprzyjaźnione organizacje, a wszystko będzie to możliwe dzięki środkom od Volkswagen Poznań Sp. z o.o. w ramach Konkursu Grantowego Niebieskie Granty 2023!

ZIEMIA WSPÓLNA. IDZIE WIOSNA!

Współpraca to podstawa!

Poznajcie naszych partnerów

Sami nie dalibyśmy rady zrobić tak wiele dobrego i zielonego na Ziemi Wspólnej. Pomocną dłoń do wspólnego działania wyciągnęli do nas:

  • Stowarzyszenie Zielona Grupa, które pomoże nam w organizacji wizyty studyjnej po poznańskich ogrodach społecznych, aby czerpać wiedzę i doświadczenie od innych prowadzących zielone miejsca integracji społeczności lokalnych,
  • Pan Florysta, który na Ziemi Wspólnej poprowadzi warsztat florystyczny mający na celu edukację w zakresie uprawy roślinności oraz tworzenia przemyślanych kompozycji kwiatowych z korzyścią dla okolicznego środowiska,
  • Rada Osiedla Wilda, z którą wysprzątamy wspólnie kawałek Wildy świętując przy okazji Światowy Dzień Ziemi,
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Rolna”, która montuje elektrownię fotowoltaiczną w swoich zasobach i zabierze nas na niezwykły spacer OZE prezentując przy okazji korzyści ekonomiczne i ekologiczne takiej inwestycji.

Ziemia Wspólna. Idzie wiosna! Budzimy się do ekologicznej roboty!

Za projekt odpowiadają: Anna Wrońska i Dariusz Zych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

INNE NASZE PROJEKTY

WKS – STW

WILDECKI KLUB SENIORALNY “SCHRON TRZECIEGO WIEKU”

CIL WIL.DA.SIĘ

CENTRUM INICJATYW LOKALNYCH WIL.DA.SIĘ
SKE

WAŻNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

KIM JESTEŚMY?

Schron Kultury Europa to miejsce, organizacja i ludzie. To przestrzeń otwarta na mieszkańców i ich działania. To stowarzyszenie, które realizuje działania społeczne, edukacyjne i kulturalne. To grupa osób, która czuje, że nie ma nic ważniejszego niż bliskie relacje. Jesteśmy otwarci na piękne i ważne lokalne sprawy. W zakładce O NAS dowiesz się więcej o SKE.

JAK Z NAMI SIĘ SKONTAKTOWAĆ?

Jest kilka możliwości. Możesz przyjść do Schronu Kultury Europa, który mieści się przy ul. Rolnej 24 w Poznaniu. Pamiętaj, że właściwe wejście do nas znajduje się od strony podwórza. Możesz także do nas napisać wiadomość e-mail korzystając z adresu ske@skeuropa.pl lub z formularza kontaktowego. Jeśli chcesz usłyszeć nasz głos, to zadzwoń pod numer 509-102-206. Nie zawsze odbieramy, ale zawsze oddzwaniamy!

JAK PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?

Najlepiej współpracę rozpocząć od wspólnego spotkania i rozmowy przy pysznej kawusi. Działamy z mieszkańcami i twórcami, rozmawiamy z biznesem, robimy cudowne sprawy z instytucjami publicznymi, a najwięcej łączy nas z innymi organizacjami pozarządowymi. O możliwych formach i przykładach współpracy przeczytacie więcej tutaj. Może razem zrobimy coś pięknego i ważnego na poznańskiej Wildzie?

WSPÓŁPRACUJ Z NAMI

Jeśli chociaż przez chwilę przeszła Tobie myśl, że warto z nami podziałać - to znak, że trzeba do nas się odezwać. Nie bój się. My nie gryziemy. Na dowód tego zobacz co robiliśmy z innymi i co możemy zaoferować Tobie. My jesteśmy gotowi do współpracy, a Ty?

Skip to content