Skip to main content

NASZ ZESPÓŁ

przedstawiciel Stowarzyszenia

Tomasz Szwałek

tomasz.szwalek@skeuropa.pl
509 102 206

Jestem animatorem kultury, współzałożycielem Stowarzyszenia Schron Kultury Europa i koordynatorem projektów.

Obecnie odpowiadam za koordynację projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ oraz jestem animatorem wildeckiej Pracowni Aktywności Lokalnej – Kolektyw Aktywne Miasto. Prowadzę bieżący monitoring realizacji projektów, ale zdecydowanie wolę część mojej pracy skupionej na budowie relacji sąsiedzkich, poznawaniu nieodkrytej Wildy i łączeniu ludzi, dla których ważna jest Wilda. Etatowo pracuję i pełnię funkcję zastępcy prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej “Rolna” w Poznaniu. Ukończyłem także studia podyplomowe na kierunku menedżer CSR.

Lubię Wildę bo mówi o mojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tutaj się wychowałem i mam setki wspomnień. Tutaj pracuję i działam w miejscu otwartym na ludzi. Tutaj wiem, że będą tworzyły się wielkie, ważne i piękne sprawy przy moim małym współudziale. Wilda to moja ziemia.

e-mail: tomasz.szwalek@skeuropa.pl
tel.: 509 102 206

animator społeczności lokalnej

Jakub Grypczyński

jakub.grypczynski@skeuropa.pl
783 792 442

Jestem animatorem społeczności lokalnej i jej badaczem.

Zajmuję się koordynowaniem inicjatyw oddolnych i diagnozowaniem społeczności. Szczególnie cenię sobie potencjał gier, które integrując, pozwalają edukować i uświadamiać ludziom ich potencjał. Jestem głównym projektantem gry DA!SIĘ. Pracuję z różnymi grupami sąsiedzkimi, odkrywając ich potrzeby, i wspierając drzemiące w nich potencjały. Ponadto realizuję się zawodowo w jednej z podpoznańskich gmin.

Wilda jest dla mnie dzielnicą kompletną. Jej śródmiejski charakter przeplata się z zielenią i dzikimi nadwarciańskimi terenami. Zawiera w sobie wszystko co niezbędne do życia, równocześnie posiadając własny, wildecki charakter. Dzielnica, z robotniczym rodowodem, zawiera wiele ukrytych skarbów i historii. Działamy w niej, by je pielęgnować.

e-mail: jakub.grypczynski@skeuropa.pl
tel.: 783 792 442

członek Stowarzyszenia

Jerzy Łuczak

jerzy.luczak@smrolna.poznan.pl
604 853 782

Jerzy Łuczak
członek Stowarzyszenia

Jestem malarzem, współzałożycielem Stowarzyszenia Schron Kultury Europa i kierownikiem miejsca Schron Kultury Europa.

Od 2006 roku pełnię funkcję kustosza Schronu Kultury Europa. To mnie najczęściej możecie spotkać na miejscu – najprawdopodobniej w pracowni malarskiej, gdzie powstają moje kolejne obrazy. Jestem także aranżerem artystycznym przestrzeni Schronu Kultury Europa, a także członkiem zespołu muzycznego “Klika, czyli sami znajomi Prezesa”. Odpowiadam za wystawy plastyczne w SKE. Jestem malarzem, zapaśnikiem oraz społecznikiem.

Mimo, że nie urodziłem się i nigdy nie mieszkałem na Wildzie, to ogromną część mojego życia spędziłem właśnie na tym osiedlu. Pierwsza moja praca miała miejsce przy ulicy Sikorskiego, a następnie na rogu ulic Chłapowskiego i Dąbrowskiego prowadziłem firmę reklamową. Zawodowo zamieszkałem na Wildzie po dzień dzisiejszy. Jedną z moich najmilszych chwil na Wildzie wiąże się z wizytą papieża w Poznaniu. Wykonałem wówczas kilkaset plakatów z podobizną Ojca Świętego, które do tej pory jeszcze widuję w oknach mieszkańców i mieszkanek Wildy.

e-mail: jerzy.luczak@smrolna.poznan.pl
tel.: 604 853 782

animatorka osób starszych

Magdalena Kowalska

magdalena.kowalska@skeuropa.pl
781 244 324

Magdalena Kowalska
animatorka osób starszych

Jestem animatorką społeczną, koordynatorką projektu Wildecki Klub Senioralny “Schron Trzeciego Wieku” dedykowanego osobom w wieku senioralnym.

Jedną nogą urzędniczka, drugą społeczniczka. Od wielu lat realizuję działania w zakresie polityki społecznej, tworzę projekty i koncepcje, animuję grupy senioralne. Odpowiadam za organizację i współtworzenie programu zajęć, dokumentację projektową, ale dla zachowania balansu zostawiam papiery, kalendarze i wychodzę do ludzi. Praca z osobami w wieku senioralnym inspiruje mnie do tworzenia nieszablonowych rozwiązań i wsłuchiwania w różnorodność grupy, z którą pracuję. Kręcą mnie projekty międzypokoleniowe i dedykowane rozwojowi osobistemu kobiet. Oprócz zaangażowania w realizację projektów społecznych pracuję w poznańskim Centrum Inicjatyw Senioralnych. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu organizacji pracy społecznej oraz psychogerontologię.

Na Wildę trafiłam przypadkiem i zostawiłam tutaj kawałek serca. Na co dzień mieszkam na Piątkowie, gdzie staram się aktywnie włączać w życie społeczności lokalnej, między innymi organizując sąsiedzką jogę w parku.

e-mail: magdalena.kowalska@skeuropa.pl
tel.: 781 244 324

animatorka społeczności lokalnej

Martyna Roga

martyna.roga@skeuropa.pl
667 246 456

Martyna Roga
animatorka społeczności lokalnej

Animatorka społeczności lokalnej, ciekawa ludzi i ich wspólnego funkcjonowania.

W projekcie Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ współpracuję ze społecznościami lokalnymi. Lubię odkrywać w ludziach ich potencjał i ciekawe elementy tożsamości by łączyć – sieciować ich z podobnymi jednostkami. W życiu kieruje się zasadą synergii – razem możemy znacznie więcej. Oprócz tego działam na rzecz osób wykluczonych społecznie, aby łatwiej było się im odnaleźć w trudnej rzeczywistości.

Każda wizyta na Wildzie to dla mnie nowe przeżycie i doświadczenie. Kiedy tylko mam poczucie, że już sporo o niej wiem, to zaskakuje mnie na nowo. Zarówno miejscami i charakterem architektonicznym, jak i ludźmi i ich relacjami społecznymi. Dlatego stanowczo mogę powiedzieć – Wildo, intrygujesz mnie! I chcę Cię więcej.

e-mail: martyna.roga@skeuropa.pl
tel.: 667 246 456

członek Stowarzyszenia

Roman Kawecki

roman.kawecki@smrolna.poznan.pl
607 067 803

Roman Kawecki
członek Stowarzyszenia

Jestem animatorem kultury i muzykiem-amatorem, współzałożycielem Stowarzyszenia Schron Kultury Europa.

Aktualnie realizuję cykl spotkań muzycznych w Schronie Kultury Europa, grając wspólnie z kolegami w kapeli „Klika czyli Sami Znajomi Prezesa”. W miarę możliwości czasowych i umiejętności wspieram także inne inicjatywy i projekty realizowane w SKE. Zawodowo jestem prezesem Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” w Poznaniu, a społecznie również prezesem Fundacji Równe Szanse – Polska w Zjednoczonej Europie. Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej – kierunku Organizacja i Zarządzanie.

Wildę lubię za to, że mieszkający tu ludzie łączą w sobie cechy członków społeczności wielkiej metropolii i małego miasteczka. Znam te klimaty bo sam w takim małomiasteczkowym środowisku wzrastałem, a od kilkudziesięciu lat korzystam z dobrodziejstwa życia w „wielkim mieście”, w którym zdobyłem wykształcenie i miałem szansę realizacji wielu ciekawych przedsięwzięć zawodowych i społecznych.

e-mail: roman.kawecki@smrolna.poznan.pl
tel.: 607 067 803

WSPÓŁPRACUJ Z NAMI

Jeśli chociaż przez chwilę przeszła Tobie myśl, że warto z nami podziałać - to znak, że trzeba do nas się odezwać. Nie bój się. My nie gryziemy. Na dowód tego zobacz co robiliśmy z innymi i co możemy zaoferować Tobie. My jesteśmy gotowi do współpracy, a Ty?

Skip to content