Skip to main content

WILDECKI KLUB SENIORALNY

SCHRON TRZECIEGO WIEKU

W Schronie Kultury Europa od zawsze dużą i silną grupę stanowili seniorzy i seniorki. Są naszymi stałymi bywalcami i bywalczyniami. Często nam pomagają w przeróżnych pracach, kiedy nam brakuje już rąk lub po prostu dana czynność jest ich pasją. Podczas śpiewanek dbają wzajemnie o to, aby każdy otrzymał ciepłą kawę lub herbatę, a nasz Topolowy Fyrtel jest pełen pięknych i zadbanych roślin dzięki ich codziennym wysiłkom.

WKS STW

Powołanie do życia Wildeckiego Klubu Senioralnego

Naturalną koleją rzeczy było powołanie do życia Wildeckiego Klubu Senioralnego “Schron Trzeciego Wieku”, który prowadzimy od 2020 roku. Powstał on z potrzeby organizacji czasu dla najstarszych mieszkańców i mieszkanek Poznania. Obecnie nasz klub liczy przeszło 90 osób w wieku powyżej 60. roku życia.

WKS STW

W tegorocznej edycji przed nami

  • zajęcia gimnastyczne ogólnorozwojowe prowadzone przez Monikę Domagałę z Razem w formie,
  • zajęcia ruchowe na pływalni pod czujnym okiem instruktorki z Centrum Pływania i Fitness FitSwim,
  • joga senioralna prowadzona w zaprzyjaźnionym studio Joga Wita,
  • wykłady prozdrowotne prowadzone przez specjalistów i ekspertki z różnych dziedzin medycyny i zdrowego stylu życia,
  • zajęcia manualne, czyli zajęcia prowadzone przez rękodzielników, florystki, artystki i rzemieślników rozwijające sprawność motoryczną i percepcyjną,
  • wspólne wyjścia z cyklu „Senior na mieście”, czyli aktywne, rekreacyjne i kulturalne spotkania na mieście.

– Daj się przekonać do Wildeckiego Klubu Senioralnego “Schron Trzeciego Wieku”!

W ramach projektu staramy się tworzyć szeroką i różnorodną ofertę. Znajdują się w niej działania oczekiwane przez seniorów i seniorki, ale także realizujemy nietypowe (mogą nawet wydawać się szalone) pomysły. Jesteśmy przekonani, że seniorzy i seniorki chcą próbować także nowych rzeczy. U nas jest na to miejsce. Daj się przekonać do Wildeckiego Klubu Senioralnego “Schron Trzeciego Wieku”!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

INNE NASZE PROJEKTY

CIL WIL.DA.SIĘ

CENTRUM INICJATYW LOKALNYCH WIL.DA.SIĘ

PAL – KAM

PRACOWNIA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ - KOLEKTYW AKTYWNE MIASTO
SKE

WAŻNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

KIM JESTEŚMY?

Schron Kultury Europa to miejsce, organizacja i ludzie. To przestrzeń otwarta na mieszkańców i ich działania. To stowarzyszenie, które realizuje działania społeczne, edukacyjne i kulturalne. To grupa osób, która czuje, że nie ma nic ważniejszego niż bliskie relacje. Jesteśmy otwarci na piękne i ważne lokalne sprawy. W zakładce O NAS dowiesz się więcej o SKE.

JAK Z NAMI SIĘ SKONTAKTOWAĆ?

Jest kilka możliwości. Możesz przyjść do Schronu Kultury Europa, który mieści się przy ul. Rolnej 24 w Poznaniu. Pamiętaj, że właściwe wejście do nas znajduje się od strony podwórza. Możesz także do nas napisać wiadomość e-mail korzystając z adresu ske@skeuropa.pl lub z formularza kontaktowego. Jeśli chcesz usłyszeć nasz głos, to zadzwoń pod numer 509-102-206. Nie zawsze odbieramy, ale zawsze oddzwaniamy!

JAK PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?

Najlepiej współpracę rozpocząć od wspólnego spotkania i rozmowy przy pysznej kawusi. Działamy z mieszkańcami i twórcami, rozmawiamy z biznesem, robimy cudowne sprawy z instytucjami publicznymi, a najwięcej łączy nas z innymi organizacjami pozarządowymi. O możliwych formach i przykładach współpracy przeczytacie więcej tutaj. Może razem zrobimy coś pięknego i ważnego na poznańskiej Wildzie?

WSPÓŁPRACUJ Z NAMI

Jeśli chociaż przez chwilę przeszła Tobie myśl, że warto z nami podziałać - to znak, że trzeba do nas się odezwać. Nie bój się. My nie gryziemy. Na dowód tego zobacz co robiliśmy z innymi i co możemy zaoferować Tobie. My jesteśmy gotowi do współpracy, a Ty?

Skip to content