Skip to main content

Ładowanie Wydarzenia

KONCERT „BIAŁE BZY”

13 wrz 2023

Co powiecie na koncert współczesnych interpretacji poezji wiejskich poetek i poetów? To niecodzienne wydarzenie zatytułowane Białe bzy zapewni dla nas duet Witold Roy Zalewski oraz Dariusz Brodowski.

Słowa ludowej poezji ubrane są w muzykę czerpiącą z tradycji wiejskiej oraz jazzu. To opowieści o miłości, naturze i upływie czasu. W tekstach ludowych poetek i poetów znajdzie się zarówno ciszę poranka, jak zgiełk cywilizacji. Wybór tekstów został dokonany z blisko tysiąca utworów od XIX w. do współczesności. Autorami słów są m.in: Jan Pocek, Elżbieta Daniszewska, Zofia Sulikowska, Józef Małek, Stanisław Harla. Koncert jest też spotkaniem z życiem dawnej wsi, opowieściami o autorkach i autorach tekstów przeplatana anegdotami z pracy nad kompozycjami.

Witold Roy Zalewski – lider zespołu jest śpiewakiem, rekonstruktorem tradycji muzycznych a także dokumentalistą i animatorem kultury związanym ze środowiskiem odnowy polskiej muzyki tradycyjnej. Mieliśmy przyjemność gościć w Schronie Kultury Europa Witolda wraz z Kapelą Towarzyską podczas grudniowego koncertu kolęd i pastorałek „Kantyczki”.

Dariusz Brodowski – gitarzysta. Współtworzy spektakle muzyczno-edukacyjne dla dzieci, grywa na weselach i wydarzeniach firmowych. Spełnia się również jako nauczyciel muzyki i realizator dźwięku.

Wstęp na wydarzenie otwarty! Nie ma konieczności zapisów!

Projekt Wildecki Klub Senioralny „Schron Trzeciego Wieku” jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

SZCZEGÓŁY
Data: 13 września, g. 17:00
Miejsce wydarzenia: Topolowy Fyrtel, ul. Rolna 32
Projekt: WKS STW
Prowadzący: Białe bzy, czyli Witold Roy Zalewski oraz Dariusz Brodowski
Kontakt i zapisy: Magdalena Kowalska, 781 244 324

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
13 września, 2023
Godzina:
17:00 - 18:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Schron Kultury Europa, ul. Rolna 24
Skip to content