Skip to main content

Ładowanie Wydarzenia

NIECH ŻYJĄ DZIAŁKI!

02 wrz 2023

Powstanie Ogrodów przy ulicy Wspólnej datuje się na okres przed I Wojną Światową, a mianowicie na 1923 rok. Ogródki te w przeważającej ilości zostały przejęte przez poznaniaków, mieszkańców Wildy, którzy powołali wtedy do życia Towarzystwo Ogródków Działkowych. Ogrody powstały na zrekultywowanej ziemi od drogi Dębińskiej do ulicy Wiśniowej zamykającej od wschodu nowo wybudowane osiedle dla pracowników kolejowych przy placu lipowym. Kiedy prezydentem poznania jest Cyryl Ratajski nasze ogrody powstają dla kolonii mieszkań powstałych w 1924 roku przy ulicy Rolnej i Tokarskiej.

To jedna z wielu historii, które mamy nadzieję poznać podczas jubileuszu 100-lecia Ogrodów Działkowych im. Maksymiliana Jackowskiego, które odbędą się 2 września (tj. sobota) o godzinie 16:00 w Restauracji „Na Wspólnej”.

Przed nami okazja do poznania wspomnień innych działkowców, wspólnego oglądania zdjęć dokumentujących przeszłość ogrodów, wpisania się w Złotej Księdze dla kolejnych pokoleń, poznania laureatów i laureatek dziecięcego konkursu plastycznego pod hasłem „Kwiaty w naszym ogrodzie” czy posłuchania zapowiedzi podcastu o życiu na działkach i kinie Tęcza. A to wszystko przy pysznej jubileuszowej kawusi.

Uwaga! Wstęp na wydarzenie otwarty! Nie ma konieczności zapisów!

Projekt Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Wilda #poznanwspiera

SZCZEGÓŁY
Data: 2 września, g. 16:00
Miejsce wydarzenia: ROD im. M. Jackowskiego, Restauracja „Na Wspólnej” przy ul. Wspólnej 58
Projekt: WIO
Prowadzący: Zarząd ROD im. M. Jackowskiego
Kontakt i zapisy: Tomasz Szwałek, 509 102 206

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
2 września, 2023
Godzina:
16:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

ROD im. M. Jackowskiego, ul. Wspólna 58
Skip to content