Skip to main content

Ładowanie Wydarzenia

PRZERZUĆ SIĘ NA DWA KÓŁKA

29 cze 2024

Dzyń, dzyń! Chcemy Was zachęcić do tego, aby przerzucić się na dwa kółka. Ale zanim ruszycie na swoich rowerach w trasę, warto sprawdzić Wasz sprzęt. Dlatego organizujemy warsztat serwisowania rowerów z ekspertem w tej dziedzinie. No i żeby było potem, gdzie zaparkować jednoślad to wyposażymy podwórko przy ulicy Rolnej w nowe stojaki rowerowe, które z Waszą pomocą zamontujemy. Jaki jest zatem nasz plan? Spotykamy się 29 czerwca (tj. sobota) o godzinie 10:00 na Topolowym Fyrtlu, gdzie odbędzie się 3-godzinny warsztat. Potem zainteresowani mogą wybrać się z nami na podwórko przy ulicy Rolnej 46-46a, aby przytwierdzić nowe, porządne stojaki rowerowe, a nie jakieś tam wyrwikółka. Planujemy zakończyć tą bicyklową zabawę około godziny 15:00.

A czego dowiecie się podczas warsztatu? Będziecie mogli nauczyć się jak zadbać o łańcuch w rowerze, jak regulować hamulce mechaniczne i przerzutki zewnętrzne. Pokażemy jak poprawnie pompować koła w rowerze i wymienić dętkę. Ponadto będzie można poznać narzędzia rowerowe i specjalistyczną chemię rowerową oraz dowiedzieć się jak bezpiecznie jej używać. Uczestniczki i uczestnicy warsztatu mogą przyjechać swoim rowerem i będzie to okazja do zrobienia podstawowego przeglądu swojego własnego roweru. Ze względu na charakter warsztatu grupowego nie będziemy mogli obsłużyć osób z rowerami elektrycznymi i z biegami w piaście.

Warsztat poprowadzi Michał Kosicki – założyciel rowerowej kawiarenki naprawczej Zębatka na poznańskich Garbarach.

Na warsztaty jest ograniczona ilość miejsc. Obowiązują zapisy pod adresem: ske@skeuropa.pl 

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Wilda #poznanwspiera

SZCZEGÓŁY
Data: 29 czerwca, g. 10:00-15:00
Miejsce wydarzenia: Topolowy Fyrtel, ul. Rolna 32
Zapisy: ske@skeuropa.pl
Projekt: CIL WIL.DA.SIĘ
Prowadzący: Michał Jan Kosicki

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
29 czerwca
Godzina:
10:00 - 15:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Topolowy Fyrtel, ul. Rolna 32
Skip to content