Skip to main content

Ładowanie Wydarzenia

SĄSIEDZKIE KINO WILDA: SERCE DĘBU

05 wrz 2024

Powraca nasze mobilne pod gołym niebem kino! Zakończ z nami letni sezon Sąsiedzkiego Kina Wilda! W wakacyjne czwartki spotykaliśmy się przy Rodzinnych Ogródkach Działkowych im. Maksymiliana Jackowskiego, przy ul. Wspólnej 58. Ogólnodostępna przestrzeń ROD-u, specjalnie na te wieczory, zamieniała się w salę kinową pod gwiazdami. A na ostatni finałowy seans zapraszamy do ogrodu społecznego Ziemia Wspólna. Podczas pokazów prezentujemy nagradzane filmy dokumentalne (w języku oryginalnym z polskimi napisami). Przed każdym pokazem odbywa się krótka prelekcja odnosząca się do wyświetlanego tytułu lub poruszanej tematyki w filmie.

Ostatni film, który wyświetlimy 5 września o godzinie 20:00 na terenie Ziemi Wspólnej będzie nosił tytuł Serce dębu. w reżyserii Laurent Charbonnier i Michel Seydoux. Ten film z 2022 roku to opowieść o liczącym dwieście dziesięć lat dębie, który był filarem swojego królestwa… Ten widowiskowy film przygodowy ma niezwykłą obsadę: wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego majestatycznego drzewa, od korzeni aż po gałęzie, czerpiąc z niego pożywienie, schronienie i ochronę. Poetycka oda do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura. Film prezentowany był w kategorii Special na Festiwalu Berlinale oraz otrzymał nominację do francuskiej nagrody Cezar.

Prelegentem, który wystąpi przed pokazem będzie

Uwaga! Wstęp na wydarzenie wolny! Bez zapisów!

Projekt Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Wilda #poznanwspiera

SZCZEGÓŁY
Data: 5 września, g. 20:00
Miejsce wydarzenia: Ziemia Wspólna, ul. Wspólna 40
Zapisy: wstęp wolny, bez zapisów!
Projekt: WIO
Prowadząca: Agnieszka Duleba, Elżbieta Stachowiak-Dudzik i Jakub Krzyżański

Share This Event

3776312
DD
DAYS
HH
HOURS
MM
MIN
SS
SEC

Szczegóły

Data:
5 września
Godzina:
20:00 - 22:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Ziemia Wspólna, ul. Wspólna 40
Skip to content