Skip to main content

Ładowanie Wydarzenia

ZERO WASTE: MOZAIKI Z CERAMIKI

10 mar 2024

Idzie wiosna! Na Ziemi Wspólnej (ul. Wspólna 40) chcemy pokazać, że są takie rzeczy, którym można nadać nowe życie. Ulubiony talerzyk się stłukł albo wzoru już prawie nie widać? Filiżanka z rodzinnego serwisu jest mocno uszczerbiona? Szkoda wyrzucić, trudno się rozstać. Mamy na to sposób! Dnia 10 marca o godzinie 12:00 przerobimy potłuczoną i uszkodzoną ceramikę na kolorowe mozaiki. Będziemy ciąć, łamać i tłuc na odpowiednie kawałki, aby z nich zaprojektować nowe dzieła sztuki. Będziemy mieć przygotowaną ceramikę, ale jeśli ktoś ma w domu taką, którą chcecie przetworzyć, koniecznie przynieście ze sobą!

Warsztat poprowadzi Pani Szydłowska – Dobromira zwana Dobrusią. Nauczycielka, kulturoznawczyni, rękodzielniczka, żona i mama. Organizuje twórcze sytuacje, gdzie mogą powstać domy/kwiaty, wybuchające wulkany, ale też domki dla lalek i hafty magiczną igłą. Na co dzień związana z MDK nr 2 w Poznaniu oraz Autorską Szkołą Podstawową Navigo. Współpracuje także z wieloma instytucjami prowadząc warsztaty. Nie rozstaje się z szydełkiem, które ze wszelkich technik rękodzielniczych jest jej ulubionym.

Obowiązują ZAPISY! Wysyłajcie zgłoszenia na adres dariusz.zych@skeuropa.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń! Osoby niezapisane, które nas odwiedzą, postaramy się zaangażować w warsztat w zależności od naszych możliwości. Jeśli chcecie się poprzyglądać, również zapraszamy! Przed warsztatem zapraszamy też na wspólne budowanie kompostownika.

Projekt Ziemia Wspólna. Idzie wiosna! jest dofinansowany ze środków Volkswagen Poznań Sp. z o.o. w ramach Konkursu Grantowego Niebieskie Granty 2023

SZCZEGÓŁY
Data: 10 marca, g. 12:00
Miejsce wydarzenia: Ziemia Wspólna, ul. Wspólna 40
Projekt: Ziemia Wspólna. Idzie wiosna!
Prowadzący: Anna Wrońska i Dariusz Zych

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
10 marca
Godzina:
12:00 - 15:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Ziemia Wspólna, ul. Wspólna 40
Skip to content