Skip to main content

W dniach 6 i 7 marca gościliśmy w Schronie Kultury Europa Adrianę Kapałę oraz Joannę Michałowską reprezentujące Centrum Archiwistyki Społecznej z Warszawy. Pojawiły się u nas, aby pasjonatkom i pasjonatom lokalnej historii, przedstawicielom i przedstawicielkom Centrów Inicjatyw Lokalnych oraz wszystkim pozostałym osobom zainteresowanym tematyką dziedzictwa kulturowego opowiedzieć o zakładaniu archiwum społecznym i rejestracji historii mówionej.

Pierwszy dzień został poświęcony tematyce archiwum społecznego. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzieli się czym jest archiwum społeczne i kto może być archiwistą_ką społecznym_ą, pracowali w grupach nad własnymi projektami, zapoznali się z portalem Zbiory Społeczne i spróbowali wspólnymi siłami dokonać prostego opracowania zbiorów archiwalnych. Drugiego dnia rozmawialiśmy o tym, czym jest historia mówiona, jak nagrać wywiad krok po kroku, ćwiczyliśmy warsztatowo zadawanie otwartych pytań i szukaliśmy wskazówek co zrobić z przygotowanym wywiadem. Wszystko to w ramach jednej z Pracowni Lokalnej Aktywności.

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Wilda #poznanwspiera

Skip to content