Skip to main content

Przez ostatni rok w Schronie Kultury Europa pracowaliśmy nad stworzeniem autorskiej gry nawiązującej do Wildy. W ten sposób narodziły się Daśki, czyli tytułowi mieszkańcy Wildy znajdujący się na kartach gry DA!SIĘ.

Pomysł na grę był prosty – chęć przybliżenia, w atrakcyjnej formie, tego co robimy na co dzień ze społecznością lokalną. Pokazania, że żeby stworzyć coś dobrego, potrzeba przede wszystkim ludzi i ich zaangażowania. Efektem tego jest przystępna gra karciana, w której grupa graczy tworzy sieć kontaktów i animuje życie na swoim fyrtlu.

Projekt graficzny gry, przedstawia bezpośrednią okolicę Wildy, w szczególności jej południową część. Uważny obserwator z pewnością dopatrzy się znajomych budynków. Centrum rozgrywki nie stanowi jednak architektura, a mieszkańcy, których reprezentantem jest Dasiek. Może on być Szarym Obywatelem, ale także Muzykiem, Seniorem czy Rodzicem. Znaczenie ma nie tylko to, kim jest, ale przede wszystkim to, co może wnieść w życie lokalnej społeczności.

Rozgrywka powinna przypaść do gustu wszystkim graczom, a w szczególności przedstawicielom organizacji pozarządowych, miejskim urzędnikom, jak również zaangażowanym społecznie mieszkańcom miasta. Spotkania przy grze, mogą służyć edukacji młodzieży lub grup zainteresowanych pracą ze społecznością lokalną. Przede wszystkim są jednak dobrą zabawą, okazją do spotkania i wymiany doświadczeń.

Projektantami i autorami gry są animatorzy, pracujący na południowej Wildzie – Martyna Roga, Tomasz Szwałek i Jakub Grypczyński. Dopełnieniem tego tytułu jest oprawa graficzna, z sympatycznym Daśkiem na czele, stworzona przez Dariusza Zycha Twój dar. (https://twojdar.com). 

Za nami premiera gry, spotkanie popremierowe, a także pierwsze warsztaty z grą w… Cieszynie! A zatem potwierdzamy, że w naszą grę DA!SIĘ zagrać i zrealizować z nią zajęcia edukacyjne. W naszą grę możecie zagrać w każdej chwili w Schronie Kultury Europa lub możemy do Was przyjechać! Nasz Fyrtel czeka!

Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych organizacją warsztatów z grą DA!SIĘ. Wystarczy napisać do nas e-mail pod adres ske@skeuropa.pl lub skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Gra powstała w ramach realizacji projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Wilda #poznanwspiera

Zostaw komentarz

Skip to content