Skip to main content

NieKongres animatorów i animatorek kultury to najważniejsze ogólnopolskie spotkanie osób zajmujących się animacją kultury w swoich regionach. Tegorocznym motywem przewodnim NieKongresu była kultura wrażliwa społecznie. W związku z powyższym, na tym wydarzeniu nie mogła zabraknąć przedstawicieli Schronu Kultury Europa i Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Z ramienia naszej organizacji w NieKongresie uczestniczyła Martyna Roga oraz Jakub Grypczyński.

W dniach 14-16 czerwca na terenach postoczniowych w Gdańsku spotkało się kilkaset animatorów i animatorek z całej Polski. NieKongers przeznaczony jest dla praktyków i praktyczek oraz teoretyków i teoretyczek animacji kultury działających w instytucjach, organizacjach pozarządowych, na uczelniach i niezależnie. Tegorocznym organizatorem NieKongresu było Forum Kraków i Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, a partnerami Gdański Archipelag Kultury i Fundacja RC.

Głównym celem wizyty Martyny i Kuby było poznanie się z innymi animatorami i animatorkami z Polski, promocja naszej organizacji i realizowanej działalności, a także szerzenie informacji o wydanej edukacyjnej grze DA!SIĘ, o której pisaliśmy w poprzednich aktualnościach. W trakcie NieKongresu ludzie z Schronu Kultury Europa brali udział także w debatach, warsztatach oraz wizytach studyjnych.

Daśki poszły w świat, a Martyna z Kubą wrócili do Poznania z nowymi znajomościami, kontaktami i wiedzą, którą planujemy przełożyć na kolejne działania z wildecką społecznością lokalną.

 

Skip to content