Skip to main content

Na Wildzie duży sukces! Po wspólnym spacerze z uczestniczkami i uczestnikami Pracowni Aktywności Lokalnej w poszukiwaniu zielonej przestrzeni, który odbył się 11 kwietnia, po nawiązaniu kontaktu z poznańskim Oddziałem Koordynacji Współpracy z Organizacjami Pozarządowym, a także po korespondencji z Zarządem Zieleni Miejskiej udało się nam – Ziemia Wspólna jest nasza!

W celu dopełnienia formalności, Stowarzyszenie Schron Kultury Europa podpisało umowę o dzierżawę części nieruchomości przy ulicy Wspólnej, gdzie niedługo będzie tworzona i rozwijana przestrzeń sąsiedzka.

A co będzie się tutaj konkretnie działo? Planów jest wiele, ale zaczynamy od spotkania z ekspertem w zakresie hydrologii Kamilem Jawgielem oraz ekspertką od permakultury Marceliną Haremzą, aby pomogli nam wyznaczyć strefy działań na Ziemi Wspólnej i przygotowali projekt tej przestrzeni. Jednym z pierwszy wydarzeń otwartym dla okolicznych mieszkańców będą inteGRY, czyli sąsiedzkie spotkanie przy grach podwórkowych. Chcemy pokazać społeczności lokalnej, że mogą śmiało korzystać z tego terenu, że nie muszą się go bać użytkować, że nie musi służyć jedynie jako psia toaleta. Przed nami także spotkanie z artystami i projektantami, ponieważ chcemy aby na tym terenie powstała instalacja artywistyczna.

A po tych spotkaniach bierzemy się do dalszej ciężkiej pracy. Zielona przestrzeń sąsiedzka nie zrobi się sama! Potrzebujemy ludzi z Schronu Kultury Europa, liderów i liderek Pracowni Aktywności Lokalnej oraz najbliższych sąsiadów i sąsiadki – działkowiczów ROD im. M. Jackowskiego oraz mieszkańców ulicy Wspólnej.

Zostaw komentarz

Skip to content