Skip to main content

W ostatnią niedzielę na Ziemi Wspólnej W ramach Festiwalu Czas Letni odbył się Random Garden Cinema, czyli sekretny pokaz filmów krótkometrażowych. W naszej przestrzeni wyświetlane były animacje wyselekcjonowane przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR.

Jednym z elementów festiwalu Czas Letni organizowanego przez Fundację Ad Arte był Random Garden Cinema. To pokazy w ciemno w nieoczywistych plenerowych miejscówkach rozlokowanych na mapie Poznania. Wszyscy współtwórcy Ziemi Wspólnej zgodnie uznali, że jeden z seansów musi odbyć się w naszym ogrodzie społecznym. Wysłaliśmy swoje zgłoszenie i udało się – 16 lipca mieliśmy okazję gościć plenerowe kino na ulicy Wspólnej.

Wydarzenie spotkało się z przychylnymi głosami i pochwałami związanymi z organizacją tego rodzaju przedsięwzięcia w tej okolicy. Mieszkańcy zatrzymywali się, pytali o wydarzenie, a część z nich nawet decydowała się pozostać z nami na czas seansu. To był udany i ciepły wieczór spędzony na leżakach w towarzystwie wysokiej kultury!

Przed nami kolejne działania i pomysły do zrealizowania! Zielona przestrzeń sąsiedzka nie zrobi się sama! Ludzie z Schronu Kultury Europa, liderzy i liderki Pracowni Aktywności Lokalnej oraz najbliżsi mieszkańcy ulicy Wspólnej już myślą nad zielonymi oddolnymi inicjatywami!

Skip to content